Nasze Łowiska

wezly2.gif

Twoja Pogoda - portal pogodowy

siczki3.jpgZalew  w  Siczkach   k/Jedlni Letnisko

Zalew w Jedlni Letnisko położony jest na Mazowszu w powiecie radomskim w gminie Jedlnia-Letnisko. Główhną atrakcją tego regionu jest utworzony na rzece Gzówce zalew o powierzchni ok. 36 ha. wyposażony jest w molo, oprócz łowienia istnieje możliwość kąpieli oraz spaceru. Nieopodal zbiornika znajduje się zbiornik dolny, który jest pozostałością dawnego w Siczkach.
Warto się tu wybrać ze względu na szeroką ofertę dla całej rodziny. Oprócz miejsc do wędkowania funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, klub jeździecki, a na skraju całego kompleksu - dwa źródła mocno zmineralizowanej wody.
Szczerze polecam!
Zbiornik wodny Siczki (zbiornik górny) został wybudowany przez RPM Radom w latach 1983-1984 na wniosek inwestora WZIR Radom dla użytku WOSiR w Radomiu. Celem budowy zbiornika była rekreacyjna oraz poprawa stosunków wodnych rzeki Gzówki. Zbiornik górny o długości ok. 1200 m i szerokości 150-200 m wybudowano w miejscu dawnych zabagnień doliny rzeki. Poniżej zapory zbiornika górnego został wybudowany również tzw. zbiornik dolny o stałej rzędnej piętrzenia 151 m n.p.m. wyposażony w zamknięcia szandorowe.

Siczki Górne

N 51° 26' 18'' E 21° 19' 50''

Województwo Mazowieckie  Powiat Radomski  Gmina Jedlnia-Letnisko

Karp, Krąp, Leszcz, Okoń, Płoć, Sandacz, Szczupak,

domaniow.jpg Zalew w Domaniowie

Zalew w Domaniowie zwany jest również domaniowskim morzem. Powstał na rzezce Radomka w gminie Przytyk.
wody ma ponad 500 ha powierzchni, a bywa, że i 700 ha (przy górnym stanie napełnienia). Średnia głębokość 'morza' to zaledwie 2,3 metry. Po Zalewie Zegrzyńskim jest to drugi pod względem wielkości tego typu zbiornik. Jest to również jeden z czystszych zbiorników na Mazowszu, jego wody  zaliczają się do II klasy czystości.
Jest to doskonałe łowisko, ponieważ ryby do Domaniewa docierają zarówno z Radomki, z intensywnych akcji zarybieniowych, a także ze zbiornika Drzewica, który miał być oczyszczany.
Z reguły dookoła zbiornika roztaczają się lasy. W okresie letnim zatoki są częściowo zarośnięte roślinnością zanurzoną i wynurzoną.
 Niedogodnością może być brak pomostów wędkarskich choć z pewnymi ograniczeniami można połowić zarówno z brzegu jak i z łodzi, można też używać silników spalinowych. Także brak pomostów można przeżyć.
 Sporo jest w zbiorniku szczupaka, karpia, sandacza i okonia a dominującą rybą teraz jest leszcz. Inne ryby to: płoć, lin, jaź, boleń i sum dla cierpliwych wędkarzy.
Niestety, nad Zalewm występuje spora presja wędkarska.

Zalew Domaniów

N 51° 24' 25'' E 20° 49' 56''

Województwo Mazowieckie  Powiat Radomski  Gmina Przytyk

Właściciel:

Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Radom (zobaczporozumienia Okręg PZW Radom 2010r)

Jaź, Karp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Szczupak,

Zobacz pełną wersję mapy Targeo!

mniszek.jpgMniszek  k/Radomia

Rzeka Radomka jest obfita we wszelakie . Bardzo dużo tam płoci i karasi. Dojazd jest bardzo prosty. Wyjeżdżając z Radomia kierujemy się na Przysuchę, następnie jedziemy na wieś Mniszek. Wzdłuż pól płynie rzeka. Tam płynie wolno. Niestety spławikiem tam łowić trudno, ale spining i  nadaje się w sam raz. Woda posiada wiele zakoli oraz stanowisk. Czasami zdarzają się zaczepy, lecz jeśli nie na drugi brzeg, nie powinno nam to grozić. Uważajmy na pobliskie żmije, które kryją się w krzakach.

so-yfti-irow: 1;">

Radomka obw. nr 1

N 51° 22' 22'' E 20° 50' 47''

order: none; border-right: solid #CCCCCC 2.25pt; padding: 1.5pt 3.0pt 1.5pt 1.5pt;">

P ołożenie:

Województwo Mazowieckie

Karaś, Karp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Ukleja,

pionki.jpgStaw Górny w Pionkachkarp.gif

Zbiornik „Staw Górny” zlokalizowany jest w odległości 9,0 km od źródeł rzeki Zagożdżonki w miejscowości Pionki. Jest on sztucznym zbiornikiem  powierzchniowej powstałym przed 1939 rokiem (w okresie budowy Zakładów Chemicznych) po spiętrzeniu jazem wód rzeki Zagożdżonki. W 1976 roku obiekt został poważnie zmodernizowany. Znacznie powiększono jego objętość, wzniesiono nowe zapory ziemne i jaz dwuprzęsłowy, żelbetonowy.
W zasięgu utworzonego zalewu znalazły się
 nieużytków i pastwisk, porośnięte w niższych partiach typową roślinnością bagienną.  terenu zbudowane jest z utworów holoceńskich w postaci torfów, namułów i piasków. Utwory organiczne zalegają od powierzchni na 85% Stawu Górnego a miąższość ich dochodzi miejscami do około 7,0 m.
Zapora czołowa zbudowana została z
 piaszczystych. Długość jej wynosi około 1600 m, a maksymalna wysokość około 7,0 m. Rzędna korony zapory wynosi 149,5 m n.p.m. Po koronie zapory przebiega jezdnia asfaltowa o szerokości 7,0 m z obustronnymi chodnikami z płyt betonowych o szerokości około 2,5 m.
Staw Górny Pionki Zagożdżonka 16,8 ha 49 tys. m3

Pionki