Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Nasze Łowiska

mbt.gif

        Ł O W I S K A

 

wezly2.gif

Twoja Pogoda - portal pogodowy 

 

siczki3.jpgZalew  w  Siczkach   k/Jedlni Letnisko

Zalew w Jedlni Letnisko położony jest na Mazowszu w powiecie radomskim w gminie Jedlnia-Letnisko. Główhną atrakcją tego regionu jest utworzony na rzece Gzówce zalew o powierzchni ok. 36 ha. wyposażony jest w molo, oprócz łowienia istnieje możliwość kąpieli oraz spaceru. Nieopodal zbiornika znajduje się zbiornik dolny, który jest pozostałością dawnego w Siczkach. 
Warto się tu wybrać ze względu na szeroką ofertę dla całej rodziny. Oprócz miejsc do wędkowania funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, klub jeździecki, a na skraju całego kompleksu - dwa źródła mocno zmineralizowanej wody. 
Szczerze polecam!
Zbiornik wodny Siczki (zbiornik górny) został wybudowany przez RPM Radom w latach 1983-1984 na wniosek inwestora WZIR Radom dla użytku WOSiR w Radomiu. Celem budowy zbiornika była rekreacyjna oraz poprawa stosunków wodnych rzeki Gzówki. Zbiornik górny o długości ok. 1200 m i szerokości 150-200 m wybudowano w miejscu dawnych zabagnień doliny rzeki. Poniżej zapory zbiornika górnego został wybudowany również tzw. zbiornik dolny o stałej rzędnej piętrzenia 151 m n.p.m. wyposażony w zamknięcia szandorowe.

Podstawowe dane:

 

Akwen:

Siczki Górne

 

GPS:

N 51° 26' 18'' E 21° 19' 50''

Położenie:

Województwo Mazowieckie  Powiat Radomski  Gmina Jedlnia-Letnisko

Właściciel:

Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Radom (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2010r)

Dominujące ryby:

Karp, Krąp, Leszcz, Okoń, Płoć, Sandacz, Szczupak,

 


 

           domaniow.jpg Zalew w Domaniowie

 

Zalew w Domaniowie zwany jest również domaniowskim morzem. Powstał na rzezce Radomka w gminie Przytyk.
wody ma ponad 500 ha powierzchni, a bywa, że i 700 ha (przy górnym stanie napełnienia). Średnia głębokość 'morza' to zaledwie 2,3 metry. Po Zalewie Zegrzyńskim jest to drugi pod względem wielkości tego typu zbiornik. Jest to również jeden z czystszych zbiorników na Mazowszu, jego wody  zaliczają się do II klasy czystości.
Jest to doskonałe łowisko, ponieważ ryby do Domaniewa docierają zarówno z Radomki, z intensywnych akcji zarybieniowych, a także ze zbiornika Drzewica, który miał być oczyszczany.
Z reguły dookoła zbiornika roztaczają się lasy. W okresie letnim zatoki są częściowo zarośnięte roślinnością zanurzoną i wynurzoną.
 Niedogodnością może być brak pomostów wędkarskich choć z pewnymi ograniczeniami można połowić zarówno z brzegu jak i z łodzi, można też używać silników spalinowych. Także brak pomostów można przeżyć. 
 Sporo jest w zbiorniku szczupaka, karpia, sandacza i okonia a dominującą rybą teraz jest leszcz. Inne ryby to: płoć, lin, jaź, boleń i sum dla cierpliwych wędkarzy.
Niestety, nad Zalewm występuje spora presja wędkarska.

Podstawowe dane:

 

Akwen:

Zalew Domaniów

 

GPS:

N 51° 24' 25'' E 20° 49' 56''

Położenie:

Województwo Mazowieckie  Powiat Radomski  Gmina Przytyk

Właściciel:

Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Radom (zobaczporozumienia Okręg PZW Radom 2010r)

Dominujące ryby:

Jaź, Karp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Szczupak,

 

Zobacz pełną wersję mapy Targeo!


 

mniszek.jpgMniszek  k/Radomia

Rzeka Radomka jest obfita we wszelakie . Bardzo dużo tam płoci i karasi. Dojazd jest bardzo prosty. Wyjeżdżając z Radomia kierujemy się na Przysuchę, następnie jedziemy na wieś Mniszek. Wzdłuż pól płynie rzeka. Tam płynie wolno. Niestety spławikiem tam łowić trudno, ale spining i  nadaje się w sam raz. Woda posiada wiele zakoli oraz stanowisk. Czasami zdarzają się zaczepy, lecz jeśli nie na drugi brzeg, nie powinno nam to grozić. Uważajmy na pobliskie żmije, które kryją się w krzakach.

Podstawowe dane:

 

so-yfti-irow: 1;">

Akwen:

Radomka obw. nr 1

 

GPS:

N 51° 22' 22'' E 20° 50' 47''

order: none; border-right: solid #CCCCCC 2.25pt; padding: 1.5pt 3.0pt 1.5pt 1.5pt;">

P ołożenie:

Województwo Mazowieckie

Właściciel:

Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Radom (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2010r)

Dominujące ryby:

Karaś, Karp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Ukleja,

 

 


 

pionki.jpgStaw Górny w Pionkachkarp.gif

Zbiornik „Staw Górny” zlokalizowany jest w odległości 9,0 km od źródeł rzeki Zagożdżonki w miejscowości Pionki. Jest on sztucznym zbiornikiem  powierzchniowej powstałym przed 1939 rokiem (w okresie budowy Zakładów Chemicznych) po spiętrzeniu jazem wód rzeki Zagożdżonki. W 1976 roku obiekt został poważnie zmodernizowany. Znacznie powiększono jego objętość, wzniesiono nowe zapory ziemne i jaz dwuprzęsłowy, żelbetonowy.
W zasięgu utworzonego zalewu znalazły się 
 nieużytków i pastwisk, porośnięte w niższych partiach typową roślinnością bagienną.  terenu zbudowane jest z utworów holoceńskich w postaci torfów, namułów i piasków. Utwory organiczne zalegają od powierzchni na 85% Stawu Górnego a miąższość ich dochodzi miejscami do około 7,0 m.
Zapora czołowa zbudowana została z 
 piaszczystych. Długość jej wynosi około 1600 m, a maksymalna wysokość około 7,0 m. Rzędna korony zapory wynosi 149,5 m n.p.m. Po koronie zapory przebiega jezdnia asfaltowa o szerokości 7,0 m z obustronnymi chodnikami z płyt betonowych o szerokości około 2,5 m.
Staw Górny Pionki Zagożdżonka 16,8 ha 49 tys. m3

Podstawowe dane:

 

Akwen:

Pionki

 

GPS:

N 51° 27' 36'' E 21° 27' 23''

Położenie:

Województwo Mazowieckie  Powiat Radomski  Gmina Pionki

Właściciel:

Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Radom (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2010r)

Dominujące ryby:

Jaź, Karp, Krąp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Sandacz, Szczupak,

 

ryba12.gif

 

 

 

 

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdzie najczęściej wędkują członkowie naszego koła
zb.Siczki
zb.Domaniów
zb. Borki
rz.Wisła
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin